Coraz rzadziej kobiety zachodzą w niechciane ciąże. Bardzo duża część młodych kobiet nie myśli wcale o tym, aby wcześnie zakładać rodzinę. Szkoła później studia i znalezienie pracy, są dziś priorytetami. Jeszcze kilka lat temu starą pierwiastką nazywano kobiety, która rodziła po 25 roku życia. Dziś jest to zupełnie naturalne…

Obecnie kobiety decydują się na ciążę około 30 roku życia. 35-latki nazywane są starymi pierwiastkami, jednak, tak naprawdę wielu lekarzy mówi, że nie ma zbyt dużej różnicy pomiędzy kobietą zachodząca w ciąże w 35 roku życia lub w 38. Ciało i organizm kobiety zaczynają zachowywać się nieco inaczej dopiero po 40 roku – ciało traci jędrność, a narządy nie pracują już na najwyższych obrotach. Jest więc wskazane, aby pierwsze dziecko urodziło się przed tymi magicznymi dla każdej kobiety  urodzinami.

Jak reaguje skóra?

Do czterdziestego roku życia, bez względu na wiek matki, jej skóra po porodzie będzie regenerowała się w bardzo podobny sposób, czyli dość szybko. Oczywiście wiele zależy również od indywidualnych predyspozycji oraz od genów. Dla wielu kobiet, które przekroczyły już 30 lat, ciąża ma zbawienny wpływ na jakość ich cery. W organizmie zwiększa się łożysko naczyniowe, zwiększa się ilość płynów w organizmie oraz poprawia się nawodnienie skóry. Ponadto wzrasta liczba hormonów. Dzięki temu nasz wygląd bardzo się poprawiam a gospodarka hormonalna wyrównuje się.

Żadna kobieta nie powinna się bać zajść w ciąże powyżej 30 roku życia, jeżeli odczuwa taką potrzebę. Zmieniamy sie my same, ale także medycyna, która dziś jest naprawdę skuteczna.