Gdy jesteśmy zmęczeni lub gdy dokuczają nam różne i dolegliwości cierpi nasze ciało. Mamy zmęczone i pospinane mięśnie. Często towarzyszy temu dyskomfort, a niekiedy ból. Żeby pozbyć się tego typu dolegliwości dobrze jest zdecydować się na masaż. W zależności od tego jaki mamy problem powinniśmy wybrać odpowiedni dla nas masaż. Bielsko jest jednym z miast gdzie znajdziemy dla siebie odpowiedniego specjalistę, który rozwiąże nasze problemy lub pomoże nam się zrelaksować.

Rodzaje masaży

Technik i rodzai masaży jest naprawdę wiele. Ich rodzaje uzależnione są od tego co po wykonaniu tego zabiegu chcemy osiągnąć. Przede wszystkim masaż ma na celu zrelaksować nasze ciało. Masaż klasyczny jest najbardziej popularnym. Łączy w sobie najpopularniejsze techniki masażu, czyli głaskanie, rozcieranie i ugniatanie. Ukierunkowany jest na rozluźnienie mięśni, poprawę ukrwienie oraz usunięcie zbędnych produktów przemiany materii. Masażyści podczas zabiegu stosują różnego rodzaju olejki i balsamy. Masaż relaksacyjny jak sama nazwa wskazuje stosuje się w celach relaksacyjnych. Przede wszystkim zmniejsza on napięcie mięśni. Podczas zabiegu dodatkowo stosuje się olejki eteryczne co pozytywnie wpływa na nasze samopoczucie. Masaż zaleca się głównie osobom, które narażone są na stres. Masaż gorącymi kamieniami wykonuje się w celu rozluźnienia mięśni oraz rozgrzania odpowiednich punktów naszego ciała. Wykonywany jest za pomocą podgrzanych gładkich kamieni. Masaż ten jest niezwykle łagodny i wpływa pozytywnie na nasze mięśnie. Oprócz tego rodzaju zabiegów jest jeszcze wiele innych, m. in.: masaż tkanek głębokich, masaż Shiatsu, masaż tajski, masaż ciążowy, masaż sportowy, masaż gorącą czekoladą oraz wiele innych.

Jak przygotować się do masażu?

Przed wizytą w gabinecie nie zaleca spożywać posiłków na ok. 1,5 godziny. Musimy pozbyć się także wszelkiej biżuterii, jaką posiadamy. Można wziąć prysznic, ale nie jest to konieczne, ponieważ można to zrobić w większości z gabinetów. W samym gabinecie przebieramy się w jednorazową bieliznę oraz klapki. Mamy do dyspozycji także ręczniki. Najczęściej pozostajemy w samej bieliźnie, tak aby masażysta miał pełny dostęp do masowanych części ciała. Podczas masażu jesteśmy okryci ręcznikiem, odsłaniane są tylko te partie ciała, które będą masowane.

Jaki gabinet masażu wybrać?

W przypadku wyboru gabinetu masażu, tak samo, jak w każdej innej usłudze, trzeba kierować się  jakością oferowanych usług. Najlepiej oczywiście zasięgnąć opinii czy to od znajomych, czy też przejrzeć internet. Dobrze, jeśli gabinet ma renomę, a jeszcze lepiej, jeśli funkcjonuje na rynku od dłuższego czasu. Chodzi o dobro naszego ciała, a więc o nasze zdrowie, czyli to co mamy najcenniejszego. Nie warto jest oszczędzać zatem na tego typu zabiegach. Jeśli uważamy, że dany gabinet ma wątpliwą reputację, ale kusi niskimi cenami to lepiej jednak jest zapłacić odrobinę więcej, ale skorzystać z fachowej obsługi. Bez problemu w każdym większym mieście znajdziemy gabinety, które oferują nam masaż. Bielsko jest jednym  tych miast gdzie znajdziemy coś odpowiedniego dla siebie.