Sezon na wycieczki górskie wbrew pozorom trwa przez cały rok. Różny jest tylko ich zakres oraz umiejętność zdobywców szczytów. Oczywiście mowa o rekreacyjnych wycieczkach, gdyż specjaliści i zawodowcy posiadają odpowiednią wiedzę i doświadczenie. Jak powinien wyglądać ekwipunek osoby udającej się na wyprawę, czy CMP plecak to dobry wybór? Od czego to zależy? Jakie elementy są wspólne dla praktycznie każdej wycieczki, wyprawy czy ekspedycji w góry?

Obuwie i dobry plecak to podstawa

Wyjście na dłużej gdziekolwiek poza dom najczęściej sprawia, że zastanawiasz się, jakie buty wybrać, by było Ci w nich wygodnie, a jednocześnie nadawały się do sytuacji. Nie inaczej jest w przypadku wycieczki w góry, co więcej – tak naprawdę od doboru właściwego obuwia zależy powodzenie „misji”. Jeżeli dysponujesz wygodnymi butami trekingowymi, wybierz komfortowy plecak o odpowiedniej pojemności. W przypadku marki CMP plecak posiada odpowiednie rozwiązania znajdujące zastosowanie w trekingu, dlatego z pewnością będzie dobrym wyborem.

W co wyposażyć CMP plecak?

Wybrałeś już markę CMP, plecak o odpowiednich dla Ciebie parametrach, pytanie teraz – co do niego wsadzić? Tutaj sprawa, podobnie jak z ubiorem na wycieczkę czy pojemnością CMP plecaka nieco się komplikuje, gdyż jest zależna od różnych czynników, na przykład:

  • miejsca do którego zmierzasz,
  • przewidywanej pogody,
  • przewidywanego czasu wędrówki,
  • typu trasy oraz twoich umiejętności.

Przemyśl dobrze odpowiedzi na te pytania i uzupełnij CMP plecak niezbędnymi akcesoriami. Nie zapomnij o odpowiednim prowiancie oraz napojach. Pamiętaj, że nawet jeżeli planujesz posiłek zjeść w schronisku na trasie, warto mieć przy sobie choć niewielkie zapasy. Zabierz również ze sobą telefon, gdyż we współczesnych czasach zasięg telefonii komórkowej jest naprawdę duży i niejednokrotnie potrafi ona pomóc w awaryjnych sytuacjach. Od poziomu trudności trasy zależy, jaki jeszcze ekwipunek będzie Ci potrzebny. Pamiętaj jednak, że spacer po górach to nie wycieczka po mieście i wszystko musisz nosić na własnych plecach, dlatego też nie należy popadać w przesadę.